Contour 100: Turul Unirii pe bicicleta

Cu ocazia Centenarului, colegii nostri membri de sindicat s-au hotarat sa sarbatoreasca unul dintre cele mai importante evenimente ale istoriei contemporane in stil propriu: traversand tara pe bicicleta.

Astfel, au planificat proiectul Contour 100: Turul Unirii pe bicicleta in sprijinul copiilor cu autism, proiect dezvoltat in parteneriat cu Helpautism, Educab si Editura Herald. Cu ocazia centenarului, principalii 4 biciclisti Bogdan Bara, Iulian Pintilie, Mierlea Alexandru-Nicolae si Stefan Paul din comunitatea Vara La Pedala organizata de UBIS CLUB, doritori sa “deseneze” granitele Romaniei pe bicicleta, si-au propus sa sustina procesul de constientizare al autismului in comunitatile locale de pe traseul lor si sa ofere ore de terapie pentru copiii cu autism.

Salutam cu aceasta ocazie initiativa celor 4 biciclisti dar si a celorlalti 5 participanti pe portiuni de traseu: Dan Briota, Cristian Cilibiu, Daniel Dirlau, Alexandru Girescu si Denisa Iane si suntem alaturi de ei in demersul lor.

Sponsori: Novo Park, Sindicatul U.P.A. România, Randstad Romania, Trisport si Hive Distribution - importator Orbea.