Rezumat vizite birouri

Dupa incheierea negocierilor Contractului Colectiv de Munca, Biroul Executiv al Sindicatului U.P.A. Romania a vizitat cele doua filiale Bucuresti si Iasi pentru a discuta/clarifica cu membrii de sindicat rezultatul acestor negocieri, modul in care au fost consultati membrii pe parcursul acestora, dar si planurile de viitor.

Concluzia pe care am extras-o din discutiile pe care le-am purtat impreuna a fost aceea ca, in urmatoarea perioada ar trebui sa ne axam pe trei mari directii:

Sa fim mai Uniti – trebuie sa lucram impreuna pentru recrutarea noilor membri, astfel incat sa ajungem la obiectivul stabilit de comun acord – 70% membri de sindicat din totalul salariatilor UBIS Romania:

Sa fim mai Pragmatici – sa facem tot ceea ce tine de noi pentru a reusi sa ramanem un model de “best practice” intre sindicatele din Romania pe de o parte si in piata fortei de munca din Romania pe de alta parte (este recunoscut modelul de dialog social din cadrul UBIS Romania de catre majoritatea companiilor care activeaza intr-un domeniu similar cu al nostru);

Sa Actionam impreuna – cu cat grupul este mai mare cu atat sansele de reusita sunt mai mari.

IMPREUNA MAI PUTERNICI!