Participarea la Cursul de Formare Sindicala I

Federatia Sindicatelor din Asigurari si Banci, la care suntem afiliati, demareaza un proces de educare si pregatire a reprezentantilor sindicali.

Noi ne bucuram sa fim parte din proiect si ca traineri (prin Adrian Soare, presedintele Sindicatului), dar si ca participanti.

Va lasam aici "marturia" colegei noastre, Silvia:

"1.Curs Organizare Lector D-nul Paraschiv:

- bine prezentat din punct de vedere format electronic - slide-uri usor de inteles;

- continut  prezentare  - foarte bine structurat astfel incit sa fie pe intelesul fiecaruia;

- prezentarea sustinuta de catre Lectorul nostru D-nul Paraschiv  - arata clar anii de experienta petrecuti in domeniul Sindical si exeprienta din postura de Orator.

1. Curs Comunicare Lector D-nul Ilie:
  • prezentare format electronic bine structurat – nu incarcata
  • continut prezentare – fluent, pe intelesul fiecaruia.
  • prezentarea sustinuta de catre Lectorul nostru D-nul Ilie indica atasamentul fata de viata Sindicala si ceea ce tine de relationarea interumana la nivel de ‘ comunicare ‘ si nu numai.
  1. Curs Negociere Lector D-nul Soare :
  • continutul prezentari – bine argumentata.
  • format electronic bine structurat  - la obiect, succint si clar.
  •  prezentarea sustinuta de catre Lectorul nostru Adrian : explicita, exemplificata, directa,pe intelesul fiecaruia.

As dori sa putem avea mai mult timp sa vorbim cu fiecare dintre voi la fiecare curs in timpul fiecarui curs ( ar fi oare posibil ca fiecarui  curs sa i se aloce cate 1 zi ?).

Per total  -  fiecare dintre cei trei Lectori au dat dovada de implicare, experienta, devotament si seriozitate."

Ne bucura sinteza ei bine organizata si faptul ca a fost o experienta valoroasa pentru ea. Cu siguranta ii vom lua feedback-ul in considerare in eforturile noastre continue de a-i dezvolta pe membrii de sindicat.